ninni.gen.tr
Ninni

Ninniler

Sen Güzel Bir Meleksin

Ninni Çeşitleri

Bi Uyumadı Küçük Yumurcak

Ninni Nedir

Uyusunda Büyüsün Ninni Ninnisi

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan Yorumlar | En Çok Tartışılan Konular | En Çok Okunan YorumlarEşekli Ninni

Eşekli ninni, annelerin çocuklarını avutmak ya da uyumasını sağlamak için söylediği ezgili bir şiirdir. Bu ninni dörtlüklerden ve nakarat kısımlarından oluşur. Kendine has bir bestesi vardır. Çocukların seveceği bir hayvan üzerine kuruludur. Söyleyen annelerin ruh haline göre farklı şekillerde de söylenebilir. Ninniler bunda olduğu gibi çocukların ilgisini çekebilecek konulardan ve eğitici olabilecek konulardan seçilerek söylenir. Bu ninninin sözleri çocuklarda oldukça etkili olmaktadır. Çocuklar doğal yapıları gereği bunu bir oyun olarak algılayarak sakinleşmekte ve uyumaktadır. Çocuklarınıza uyku ilacı yerine ninni söylemek, ruh sağlıklarına da iyi gelecektir. Onların kendilerini huzursuz ederek yıpranmalarına engel olacak, huzurlu olmalarını sağlayacaksınız. Bebekleri büyütmek meşakkatli olsa da, o dönemde yaşanan duygular ve heyecanlar anne adaylarına eşsiz bir deneyim yaşatır. Bebeklerinin rahat etmesi için, annelere kendi seslerine duyarlı olan çocuklarına bu ninniyi söylemelerini tavsiye ederiz. Bu ninniyi eğlence olarak algılayacaklarını ve hoşlanacaklarını biliyoruz. Sizin sesiniz ve ninninin sözleri bebeğinizin sakinleşmesine ve uyumasına neden olacaktır. Dilerseniz biz eşekli ninninin sözlerini verelim, kararınızı siz verin.

Eşekli Ninni

Eşekli ninni nasıl söylenir?

Eşek senin ağzınla
Fırın mı yapayım
Fırınlı dağlar
Sümbüllü bağlar
Ben nerde kalayım oy

Eşek senin burnunla 
Çeşme mi yapayım
Çeşmeli dağlar
Sümbüllü bağlar
Ben nerde kalayım oy

Eşek senin kuyruğunla 
Kamçı mı yapayım
Kamçılı dağlar
Sümbüllü bağlar
Ben nerde kalayım oy

Eşek senin gözünle 
Fincan mı yapayım
Fincanlı dağlar
Sümbüllü bağlar
Ben nerde kalayım oy

Yayınlanma Tarihi : 17.12.2013 20:08:04

Yorumları ve Tartışma Forumları
İsminiz :
Yorumunuz :
Yorumunuza gelen cevapları takip etmek istiyorsanız, E - Posta adresinizi girmelisiniz. ( E - Posta Adresiniz Site de Yayınlanmaz)
Güvenlik : Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin

0 Yorum Yapılmış "Eşekli Ninni"
Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

Ninni, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Kasım - 2014